NEBBIA FITNESS & BODYBUILDING WEAR

Volajte: +421 41 381 27 02 alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

fitness eshop nebbia

streda, 10 apríl 2013 23:44

KTO POTREBUJE SPONZORA?

Napísal 
Ohodnoť článok
(2 hlasov)
KTO POTREBUJE SPONZORA? KTO POTREBUJE SPONZORA? KTO POTREBUJE SPONZORA?

Keď NEBBIA spustila projekt STAŇ SA ČLENOM NEBBIA BODYBUILDING TEAMU, začali nám denne prichádzať žiadosti o sponzoring a samotné prihlášky. Tiež som sa zapojil do výberu členov teamu, preto som si každú prihlášku prečítal…. Veľa krát to bolo veľmi podnetné, dokonca motivačne čítanie.
Z veľa prihlážiek išla však beznádej… Chlapec píše, že chce byť MR. Olympia, že veľmi chce, no nemá sponzora…”a ako všetci viete, bez neho to nepôjde”.
Je to ale naozaj tak????
Nebbia sa snaží podporovať talenty, preto sme spustili aj tento projekt.
Ja si však neviem zrejme dobre predstaviť, čo letí mysľou teanegera, ktorý o sebe napíše, že cvičí pol roka, z toho už dva mesiace “naozaj vážne” a cíti, že toto je to čo ho baví…. Zatiaľ na tom nie je nič zvláštne, pokiaľ si neprečítate, že “bez sponzora to však nedokáže”!!!! človek ostane zarazený a premýšľa, čo nedokáže??? Áno, na vrchol sa ide ťažko bez sponzorov, no dá sa to!
Veď ak niekto niečo naozaj chce, tak to dokáže. Prečo by 18ročný chlapec, (za predpokladu, že je kulturistika je jeho snom) nemohol okrem školy pracovať a všetky zarobené peniaze dať od stravy a doplnkov.
Neviem, zrejme je ľahšie sa sťažovať a ľutovať sa, ako niečo urobiť. Sám som snival o tom, že budem kulturista, tiež som sníval o tom, že nebudem počítať BCAA a len si ich nasypem do dlane, sníval som o lahodných proteínoch….. no nebolo to. Miesto toho som bielkoviny dobiehal tvarohom a chuťovo exkluzívnymi sušenými vaječnými bielkami…… nebolo to síce úplne ono, ale išiel som za svojim snom. Súťažným kulturistom som sa nikdy nestal, ale ani ma nenapadne zvaľovať to na sponzorov!
O tom, že napíšem tento článok som rozmýšľal dlhšie a čim viac som to sám so sebou rozoberal, tým viac som šport prirovnával ku podnikaniu….

Veď v čom sa líši šport od podnikania?? Znie to čudne?? Možno trochu, ale ja si myslím, že sport a podnikanie má toho veľmi vela spoločné… talent, odhodlanie, vytrvalosť, pracovitosť a hlavne ochotu niečo investovať! Áno, investícia je to, čo som mal na mysli. Väčšina významných podnikateľov začala z ničoho, roky boli v strate a žili na hranici živorenia….a po čase prišiel ten zlomový moment.
Tak je to aj vo športe… snažíte sa niečo dokázať v kulturistike, všetky ostatné vaše potreby idú bokom,…nemáte taký telefón ako ostatný, nepôjdete na dovolenku…. a na miesto piatkovej diskotéky, idete sám o 22h doma spať… to je odriekanie, odhodlanie…..
Potom prichádza prvá súťaž, ktorú ste si celu financoval sám a ako odmena vám je pochvala a obdiv okolia… potom druha, tretia štvrta súťaž a stále žiadny sponzor. No nie, že by žiadny, ono občas sa niečo pritrafí, kamarát, vám nenaučtuje prezutie gum na aute, dostanete zadarmo vstup do fitka, nejake to solárko…., ale žiadny veľký sponzor vám nevolá. Toto je realita!
Tento príspevkom mám vo svojom PC rozpišaný už pár dni a včera sa mi do rúk dostal mail jedného chlapca z Češka, ktorý okrem iného píše toto:
Krátky motivační list: Nevím, jak bych začal, určitě nemám šanci se dostat mezi top lidi. Zdaleka nevypadám jako oni, protože cvičím půl roku v domácí posilovně bez jídelníčku.
Vypadá to celé směšně, ale zkrátka nemám finance na kvalitní jídelníček, suplementaci, posilovnu.
Jak už jsem psal, zatím mi to šlape, protože jsem geneticky založený skvěle po otci.
Mal by mať takýto chlapec sponzora? Veď ešte nič nedosiahol a prepáčte ak mu až moc krivdím, ale jedno ráno sa možno zle vyspí a na miesto do posilňovne, pojde hrať futbal…s tým, že ho to napĺňa viacej.
Ja si samozrejme vážim každého kto dá prednosť fitku pred sedením za počítačom, alebo pozeraním telky a môj obdiv má každý kto vystúpi na súťažne pódium, nech skonči akokoľvek. Toto sú chlapci a chlapi, ktorý si zaslúžia pomôcť! Žiaľ nie je to tak.
Všetci si musíme uvedomiť, že nič v živote nie je na prídel, ale o všetko treba tvrdo bojovať a zaslúžiť si to!
Kulturistika nie je šport pri ktorom viac dostanete ako doň dáte, práve naopak. Kulturistika vám veľmi veľa zoberie, peniaze, čas, iné koníčky a možno aj zdravie, čím vás však odmení a to stoji za všetky peniaze, je pocit víťazstva nad sebou!!!!!

Čítané 41010 krát
Nachádzaš sa tu: Home Blog KTO POTREBUJE SPONZORA?

Copyright © 2014 NEBBIA FITNESS & BODYBUILDING WEAR. Všetky práva vyhradené. Company NEBBIA.biz.
Fitness & Bodybuilding wear - NEBBIA

Môj účet

Podpora

Potrebujete poradiť alebo pomôcť ? Neváhajte nás kontaktovať.

Tel:  +421 907 742 148
Fax: +421 907 742 148
Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Stránka: www.nebbia.sk

Social media